Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują rzadsze dania – tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej typowe włoskie dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i jedzenie z wielu zakątków Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować trunków. Obiad w stylu włoskim z całą pewnością powinien obejmować również aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim posiłku norma. Restaurants near Main Market Square Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese i nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film