Zmiany nie są widoczne od razu

Wśród licznych miast w kraju, Kraków wybija się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale również na licznych innych polach. Zaczyna być regionem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne transformacje w stolicy małopolski.
Co pozytywnego załatwiono w ciągu niedawnego okresu? Wielość udogodnień i inwestycji jest duża. Mocno wsparły rząd w tej materii dotacje Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Dynamiczne akcje w zakresie uzyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska uzupełniła się o świeże drogi, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz kolejne miejsca użyteczności publicznej.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla zwykłego Krakusa. Nie znaczy to jednak, że nie istnieją. Najczęściej pomijamy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w mieście niewiele się dzieje. Natomiast miasto zmienia się z każdym rokiem. Usprawnienia w obszarze gospodarki odpadami, budowie i unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to tylko niektóre zmiany, które umożliwiają krakusom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też pod kątem opcji rozrywkowych. Potencjał miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. Te inwestycje przyciągają gości z innych krajów do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym projekty nie tyczą się tylko ścisłego centrum miasta, ale też są połączone z pełnym województwem małopolskim. Wobec tego lepiej nie uskarżać się tylko zobaczyć zmiany w które obrodził Kraków.
Kolejne lata – o ile będzie możliwość zachowania tempa zmian – pozwolą miastu stać się zachwycającą metropolia.
Jacek Majchrowski opinie