opona zwijana mtb duro

Motocykliści czy kierowcy rozmaitego rodzaju samochodów gruntownie zdają sobie sprawę z tego, że żeby móc nasycać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go właściwie przygotować. Dużo osób jednak nie stosuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, skutkiem tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, zanadto luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go porządnie naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy przecież, aby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto spowodować luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek warto sprawić szczegóły oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie trzeba zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower dokumentnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.