Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Współcześnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wskutek tego też całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje dużo radości, jednak również o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.